Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Спартак (Пловдив) в контролна среща. Спарингът се игра под непрестанния дъжд на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

И трите попадения в мача паднаха през първата част. В 10-ата минута Пламен Цончев центрира отдясно, а Никола Гелин с прекрасен удар с глава прати неспасяемо топката във вратата.

Само няколко минути по-късно нападателят бе заменен заради травма, а с неговата смяна нападението на Ботев загуби остротата си. В 25-ата минута Васил Стойчев изравни след добавка от близка дистанция.

В самия край на първата част „гладиаторите“ получиха дузпа, която бе реализирана от Кирил Георгиев. След почивката липсваха головите положения, като единствено може да се отличи удар в напречната греда от Ангел Генчев по посока вратата на Ботев.