„Етър“ U15 направи 1:1 с ЦСКА в последния си есенен мач от елитната група. Спечелената точка ще им позволи да се измъкнат от последното място в класирането, ако „Локо“ (Сф) загуби гостуването си на „Черно море“.

Първата част не предложи много положения, но донесе гол за гостите. В 18-ата минута вратарят Павел Колев изби топката към Давид Георгиев, който с глава я насочи в мрежата за 0:1. След почивката „виолетовите“ предприеха повече атаки и ситуациите не закъсняха. В 37-ата минута Виктор Борисов с далечен удар стреля до рамката, а малко след това пробив на Димитър Косев отдясно завърши с центриране към Мартин Христов, но след удара му последва рикошет и топката излезе в корнер.

ЦСКА можеше да реши всичко в 55-ата минута, когато при грешка в изнасянето на топката от етърци се стигна до събаряне на Илия Готурански в наказателното поле. Последва дузпа за гостите, но Самуил Барабанов нацели гредата, а после сам довкара отскочилата топка и реферът Михаел Павлов правилно не зачете попадението.

„Етър“ обаче продължи да натиска и първо далечен удар на Рафаел Чолаков бе уловен от вратаря. Развръзката дойде в 63-ата минута. Пак Чолаков стреля от фаул и вратарят извади в корнер, а след изпълнението му Мартин Христов с глава хлъзна технично топката в мрежата за 1:1. Точката срещу ЦСКА определено е добър финал за „виолетовите“, които напролет започват с ново домакинство срещу прекия конкурент „Звезденбург“ (Бургас).

Седем минути не стигнаха на етърци да запишат равенство срещу ЦСКА в последния есенен кръг на елитната U17 група. Резултатът бе 2:2, но в края с две попадения „червените“ измъкнаха победата.

„Болярите“ първи поведоха в мача – Павел Иванов бе съборен в наказателното поле и реферът Станимир Тодоров отсъди дузпа, която капитанът Стефан Йорданов превърна в 1:0. До почивката обаче гостите обърнаха резултата до 1:2 с попадения на Христослав Ячев и Кирил Георгиев. Втората част започна много оспорвано. В 53-ата минута Илия Димитров от ЦСКА стреля, но вратарят Валентин Димитров изби, а за етърци Кристиан Пашов отправи удар, уловен от стража на „червените“.

Домакините стигнаха до изравняване в 67-ата минута, когато Тонислав Донков насочи топката диагонално от пряк свободен удар, тя премина през купа от играчи и влезе в мрежата – 2:2. После обаче ЦСКА натисна здраво и защитата на етърци удържа до 83-ата минута, когато изведеният по фланга Димитър Христов стреля за 2:3. Три минути по-късно последва и нов гол, дошъл след хубав удар от въздуха на Христослав Ячев – 2:4.

В добавеното време „виолетовите“ бяха близо и до трети гол, по първо удар на Кристиан Пашов срещна гредата, а после пък изстрел на Стефан Йорданов от фаул бе изваден от вратаря в корнер.

„Етър“ U17 завършва есента на 14-о място с 10 точки, като след него са „Берое“ и „Спартак“ (Вн). Напролет започва с домакинство срещу директен съперник в класирането – „Черноморец“ (Бургас).