Черно море записа минимален успех с 1:0 при домакинството си на Хебър Пазарджик в мач от 15-ия кръг на Елитната група до 17 години. Единственият гол в срещата на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост реализира Виктор Спасов. Той се разписа с глава след простелно центриране на Петър Маринов в 80-ата минута на двубоя. Освен това „моряците“ на Тодор Каменов удариха и две греди на Димитър Павлу и Кристиян Евдокиев през втората част. Така Черно море ще зимува на трето място в класирането в шампионата с актив от 31 точки, с 4 повече от Ботев Пд и с пет зад втория Левски. Първият мач през пролетта на варненци е именно със „сините“ под Моста.

Съставът на Черно море: Антоан Манасиев, Димитър Павлу, Виктор Спасов, Георги Венциславов, Борис Стойков, Пламен Аршев, Георги Пасков, Александър Киров, Димитър Ковачев, Кристиян Иванов, Петър Маринов (Георги Монев, Иво Николов, Даниел Райчев, Даниел Георгиев, Ивайло Димитров).

Талантите на Черно море завършиха есенния дял на Елитната група до 15 години с победа. „Моряците“ на Тодор Колев надиграха у дома Локомотив София с 3:0 и ще зимуват на 6-а позиция в шампионата. И трите попадения за варненци вкараха Кристиан Михайлов.

В първия пролетен мач Черно море приема Левски.

Съставът на Черно море: Адриян Калев, Светослав Мерсинков, Божидар Жечев, Кристиан Маринов, Йордан Тодоров, Денислав Младенов, Никола Захариев, Виктор Иванов, Стефан Сивков, Кристиан Михайлов, Стефан Стефанов (Теодор Костадинов, Илля Калашник, Петър Николов, Виктор Диев, Никола Цариградски, Мартин Томов, Георги Панайотов).

Дублиращият отбор на Черно море победи с класическото 3:0 Локомотив Русе като гост в мач от 15-ия кръг на Трета лига – Североизточна зона. И трите гола за „моряците“, водени от Иван Николов, паднаха през втората част. Две попадения реализира Марин Петков, а веднъж се разписа Кристо Яначков.

Така варненци ще зимуват на седма позиця в шампионата, с актив от 24 точки от 8 победи и 6 загуби. Любопитното е, че Черно море няма записано равенство през първия полусезон. Головата разлика на „моряците“ е 30/15.

Пролетния полусезон „зелено-белите“ ще започнат с гостуване на Устрем Дончево.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Наско Янков, Петър Иванов, Симеон Николов, Валентин Касабов, Берк Бейхан, Стефан Димов, Калин Георгиев, Мартин Петков, Кристо Яначков, Дейвид Луканов (Георги Марков, Денислав Стойчев, Радослав Петров, Милен Николов, Жечко Йорданов, Толга Мюрвет, Валентин Калъчев).