Лудогорец U17 завърши  блестящото си представяне през есента с категоричното 4:0 над Пирин (Благоевград). Момчетата на Емилиян Петров ще зимуват непобедени на върха, след като в 15 срещи записаха 14 победи и само 1 равенство, при смазващата голова разлика 50:4. "Орлите" имат аванс от 10 точки пред втория Левски, на който по-късно днес предстои гостуване на Ботев в Пловдив.

Мачът с Пирин бе от програмата на XV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Разградчани откриха в 24-та минута. Румен Павлов бе точен след изпълнение на фал и заучено положение. В 42-та минута Филип Гигов удвои, след като стигна пръв до една избита от вратаря на гостите топка. Само три минути по-късно Кристиян Николов направи преднината класическа. При 3:0 завърши първото полувреме.

През второто "орлите" закръглиха броя на попаденията си в Елитната група до 50. Точен директно от пряк свободен удар бе Симеон Шишков в 69-та минута.

Контролирахме изцяло развоя на мача. Момчетата играха силно в последната ни официална среща за 2022 г. Всички, които излязоха на терена днес, се представиха на ниво, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ

Талантите на Лудогорец от формацията U15 завършиха есенния полусезон с класически успех над Дунав (Русе). Победата утвърди момчетата на Росен Маринов като еднолични лидери във временното класиране в Елитната група до 15 години с 4 точки аванс пред втория. "Орлите" ще зимуват с впечатляваща статистика зад гърба си - те са непобедими през есента с 12 успеха и 3 равенства в 15 срещи, при фантастична голова разлика 46:3.

Двубоят с Дунав бе от програмата на XV кръг в първенството и се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Момчетата от отбора посветиха победата на контузения си съотборник Владимир Петков, на когото предстои операция.

Разградчани откриха още в 1-та минута чрез Калоян Божков, а асистенцията бе на Боян Иванов. В средата на първото полувреме "зелените" получиха правото да изпълнят дузпа, след като Димитър Мрънков бе повален в наказателното поле. Последва обаче пропуск от бялата точка. Така този резултат се запази до почивката.

След подновяването на играта Димитър Мрънков удвои в 44-та минута, а последния пас даде Боян Иванов. В 48-та минута бе оформено крайното 3:0. Гола вкара Йоан Анастасов, който се ориентира най-бързо при едно разбъркване в наказателното поле на съперника.

Имахме пълен контрол върху мача, създадохме много ситуации за гол и не допуснахме нито една пред нашата врата. Доволни сме от представянето не само в тази среща, но и през целия есенен полусезон, коментира след края на срещата старши треньорът Росен Маринов.