Юношите на „Левски“ записаха победа и равенство като гост срещу „Ботев“ в мачовете си от 15-ия кръг на Елитните групи до 15 и до 17 години.

„Левски“ U15 победи с 3:1 връстниците си от Пловдив. Два гола за „сините“ вкара Любомир Каракашев в 44-та и 47-та минути, а едно попадение добави Стивън Гаоте в 70-та минута.

Воденият от треньора Ахмед Хикмет отбор дели второто място във временното класиране с „Национал“ с актив от 35 точки. Лидер е „Лудогорец“ с 39 точки.

Съставът на „Левски“ U15: 1. Георги Кузов, 2. Антон Манов, 3. Александър Йовчев (48 – 13. Самуел Велчев), 4. Стоян Лазаров, 5. Кристиан Манолов (36 – 17. Иво Мотев), 6. Сашо Грънчаров, 7. Стивън Гаоте (к), 8. Радостин Стоилов, 9. Габриел Йорданов (36 – 16. Велин Драгоев), 10. Андрей Нешев (36 – 15. Кристиян Вутов), 11. Любомир Каракашев (65 – 14. Антонио Георгиев).

Юношите на „Левски“ до 17 години победиха с 1:0 своя съперник. Алекс Александров донесе успеха с попадение в 5-та минута. Воденият от треньора Димитър Андонов тим е на второ място във временното класиране с актив от 36 точки. Лидер е „Лудогорец“ с 43 точки.

Съставът на „Левски“ U17: 1. Атанас Кехайов, 2. Дейвид Михалев, 3. Калоян Борунов (46 – 15. Адриан Видинов), 4. Георги Русинов (80 – 14. Ивайло Петров), 5. Виктор Любенов, 7. Георги Христанов, 8. Никола Бандев, 9. Алекс Александров (46 – 18. Ангел Тодоров), 10. Кристиян Йовов, 11. Александър Божилов (к), 20. Кристиан Чачев (70 – 16. Даниел Матеров).