Младежкият национален отбор на България загуби с 0:3 от Босна и Херцеговина в контролна среща, играна на ст. „Христо Ботев“ в Благоевград. Гостите бяха по-класният отбор на терена, но за крайния резултат допринесоха и две грешни отсъждания на съдийската бригада, посочиха от БФС на официалния си сайт.

След равностойно начало се стигна до 20-тата минута, в която бе отсъден много спорен наказателен удар за гостите, след като реферът сметна, че Ценов е играл преднамерено с ръка в пеналта. От бялата точка Башич бе точен. Десетина минути по-късно съдията подмина очевидно нарушение срещу Симеон Александров в средата на терена, след което Босна организира бърза контраатака и отбеляза втори гол.

През втората част България се опита да се върне в мача, но индивидуална грешка на Мартин Георгиев в 58-мата минута позволи на гостите да стигнат до трето попадение и окончателно да решат изхода на двубоя.

Съставът на България: 1. Християн Славков, 2. Мартин Георгиев, 6. Емил Ценов (67 – 4. Росен Стефанов), 13. Християн Петров, 10. Красиан Колев (79 – 16. Валентин Николов), 20. Кристиян Стоянов, 21. Стоян Стоичков (46 – 8. Станислав Дюлгеров), 15. Мирослав Маринов (46 – 19. Николай Златев), 14. Божидар Пенчев (67 – 17. Богомил Божуркин), 7. Симеон Александров (67 – 22. Роберто Райчев), 9. Борислав Станков (52 – 11. Иван Тасев).

Селекционер: Александър Димитров.