Лудогорец U15 спечели с класическото 3:0 мача си с ФК Пловдив от програмата на XIV кръг  в първенството на Елитната юношеска група до 15 години. Разградчани гостуваха за двубоя.

Момчетата на Росен Маринов откриха резултата в 33-та минута чрез Димитър Мрънков. Нападателят проби през центъра и стреля. Топката  срещна гредата и се върна в игралното поле, а Мрънков бе най-съобразителен и този път опъна мрежата на домакините. Само две минути по-късно Боян Иванов изпълни точно дузпа и удвои преднината на "орлите". Най-тежкото наказание във футбола бе отсъдено заради нарушение срещу Калоян Божков. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто талантите на Шампионите оформиха класиката в 52-та минута. Точен с второто си попадение в срещата бе Боян Иванов, който стигна пръв до топката, отбита от стража на пловдивчани, след шут на Димитър Мрънков.

Доволни сме от представянето си, имахме превъзходство през целия мач и успехът ни бе напълно заслужен. С тези три точки запазваме първото място във временното класиране, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.

Лудогорец U17 отнесе с 6:0 Спартак във Варна в мач от XIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра в Морската столица. Отличи се Константин Димитров, който заби хеттрик.

Талантите на Шампионите откриха в 8-та минута чрез Константин Димитров. Отново той удвои преднината в 12-та минута. В 39-та минута Румен Павлов направи преднината класическа, след центриране от корнер. Константин Димитров оформи своя хеттрик в 42-та минута за 4:0. Минута преди края на редовното време на първата част Кристиян Николов вкара за 5:0.

След подновяването на играта "орлите" бяха точни още веднъж - в 76-та минута. С втория си гол в двубоя  за крайното 6:0 се отчете Кристиян Николов.

През цялото време контролирахме игровите действия, бяхме по-добрият отбор и заслужено спечелихме с такъв категоричен резултат, коментира след края на срещата старши треньорът Емилиян Петров.