ЦСКА U18 разгроми Монтана с 5:1 в първи мач от 1/4 финалите в турнира за Купата на БФС, който се игра на стадион "Българска армия". Точни за червените бяха Георги Димитров (32'), Петко Панайотов (38'), Илиан Антонов (41') и Росен Маринов (64,'89').

През първата част юношите старша възраст на червените, родени през 2005 година имаха териториално преимущество, като владееха повече топката и търсиха непрекъснато попадние, докато гостите предимно се отбраняваха. В 32-ата минута Георги Димитров бе най-съобразителен и пресече с глава върната топка към вратаря, изпращайки я директно в мрежата за 1:0. В 38-ата минута Александър Кожухаров подаде към Петко Панайотов, който стреля силно от въздуха и покачи на 2:0. Малко преди почивката Теодор Апостолов пусна остър пас към Илиан Антонов, който без да се бави отправи силен фалцов изстрел и прати кълбото неспасяемо в лявата сглобка на вратата от границата на наказателното поле. Така двата състава се оттеглиха към съблекалните с 3 гола аванс за червените.

В самото начало на второто полувреме гостите от Монтана намалиха на 3:1. Последва мощен натиск на младите армейци, който до края на двубоя отбелязаха още две попадения дело на Росен Маринов, който първо се разписа с глава след ъглов удар, а секунди преди последния съдийски сигнал бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле, което се получи след корнер. По този начин ЦСКА U18 напълно заслужено победи Монтана с 5:1 в първи мач от 1/4 финалите в турнира за Купата на БФС.

Реваншът ще се играе на 24 ноември (четвъртък) в град Монтана.

Вчера ЦСКА U16 отстъпи с 0:1 като гост на Черно море (Варна) в първи мач от 1/4 финалите т турнира за Купата на БФС. Двубоят се игра на стадион "Корабостроител". През първото полувреме момчетата на Ивайло Станев имаха териториално предимство, но не съумяха да отбележат и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство. През втората част домакините се възползваха от една контраатака и стигнаха до попадение, което се оказа единствено в двубоя.

Реваншът е следващата сряда (23 ноември) от 10:30 часа и ще се играе на клубната база в Панчарево.

Стартов състав на ЦСКА U18: 1. Алекс Божев (в)(к), 2. Илиян Димитров, 4. Браян Стефков, 5. Росен Маринов, 3. Лъчезар Иванов, 6. Петко Панайотов, 7. Теодор Апостолов, 8. Роберто Щилянов, 10. Илиан Антонов, 9. Георги Димитров, 11. Александър Кожухаров.

Резерви: 12. Кристиян Димитров (в), 13. Тодор Цонев, 15. Йоан-Филип Чавов, 16. Светозар Евтов, 14. Димитър Христов, 17. Алесандро Николов, 18. Кристиан Георгиев.

Старши треньор: Стамен Белчев.

ЮСВ: Купа на БФС - 1/4 финали
11:00  Лудогорец 1945 (Разград) - Левски (София)                 1:0 (0:0)
13:30  ФК ЦСКА 1948 (София) - Славия 1913 (София)                отложен
13:30  ЦСКА (София) - Монтана 1921 (Монтана)                     5:1 (3:0)