Юношите старша възраст на Монтана се класираха за ¼ финалите на турнира за Купата на БФС, набор 2005-2006. Воденият от треньора Дилян Иванов тим отстрани отбора на Нефтохимик (Бургас) с общ резултат 3:2. Малките монтанци бяха спечелили първата среща край южното ни черноморие с 2:1 (Велислав Цветанов, Ивелин Георгиев), а на реванша днес завършиха наравно 1:1.neftohimik 19

Преди почивката домакините имаха явно превъзходство, но вратарят Валентин Темелков спаси опасни удари на Ивайло Тодоров и национала Ивелин Георгиев. В началото на второто полувреме стражът на Нефтохимик отново се намеси решаващо избивайки техничен удар от фаул на Петър Атанасов. При едно от малкото си положения за гол пред вратата на Кристиян Георгиев Мартин Мечков изведе гостите напред в резултата. Минута преди края на мача Ивайло Тодоров засече с глава перфектно центриране от дясно на Антъни Атанасов и изпрати топката в мрежата за 1:1. Още при следващата атака Монтана можеше и да поведе, ако прехвърлящия удар на Анислав Милков не бе срещнал левия страничен стълб.montana neftohimik kupa 19

Монтана: Кристиян Георгиев, Александър Найденов, Антъни Антонов, Цветослав Арсенов, Мартин Любомиров, Радослав Иванов, Венелин Боянов, Ивелин Георгиев, Петър Атанасов-кап., Велислав Цветанов, Ивайло Тодоров (Николай Томов, Николай Минков, Венцислав Иванов, Иван Красимиров, Анислав Милков). Треньор: Дилян Иванов.

Нефтохимик: Валентин Темелков, Кристиян Илчев, Светослав Славов, Денислав Николов, Дикмешефкет, Пламен Георгиев, Алекс Димитров, Димитър Шопов, Стилиян Кръстев, Алекс Попов, Мартин Мечков-кап. (Андрей Кръстев, Станислав Ангелов, Николай Иванов, Виктор Георгиев, Даниел Николов). Треньор: Станислав Жеков.

Голмайстори: 0:1 Мартин Мечков (67), 1:1 Ивайло Тодоров (89).
Главен съдия: Емилиян Тодоров.

Асистенти: Валентин Георгиев, Денис Димитров.

Терен с изкуствена настилка в спорен комплекс „Огоста“-50 зрители.