ДЮШ на Ботев до 16 годишна възраст продължават за Купата на БФС до 16 годишна възраст след 1:1 в Благоевград. Срещата започна след ранен гол на "орлите". 5 минути по-късно обаче, "Ботевистите" изравниха след гол на Михаел Гасчук. До края на срещата не се случи нищо значимо, а "Канарчетата" продължават в надпреварата с общ резултат 5:1, след като предходната седмица се наложиха с категоричното 4:0 в Пловдив.

В утрешния ден ще бъде теглен жребият за четвърт-финалната фаза. Първата среща ще бъде на 16 ноември, а реванша на 27.

В друга среща играна в Разград, "жълто-черните" до 14 годишна възраст отстъпиха с 2:0 на Лудогорец и с общ резултат 2:1, отпадат от Купата на БФС.

Лудогорец започна срещата, отбелязвайки след гол от пряк свободен удар. През втората част Ботев пое иницативата. Играч на "канарчетата" излезе сам срещу вратаря на Лудогорец, успешно го прехвърли, но защитник на Лудогорец изчисти с ръка. Последва дузпа за Ботев,  която бе пропусната от "канарчетата". 15 минути преди края на срещата, Лудогорец отбеляза второ попадение. С общ резултат от 2:1 разградчани продължават напред за Купата на БФС.