Лудогорец U18 разгроми с 6:1 Спартак във Варна в първи осминафинален двубой за Купата на БФС за юноши старша възраст. Двата отбора премериха сили в Морската столица.

"Орлите" откриха в 8-та минута. Точен бе Стивън Вълчев, а асистенцията направи вратарят Умут Хабил. В 16-та минута Петър Кирев удвои, след пас на Денис Кехайов. В 18-та минута Кирев бе повален в наказателното поле и Георги Караиванов направи разликата класическа от бялата точка. В 45-та минута Никола Тодоров засече с глава центриране от фал на Кристиян Иванов и направи резултата 4:0.

След почивката хубаво центриране отново на Кристиян Иванов даде възможност на Денис Кехайов с глава да вкара за 5:0 в 49-та минута. Шест минути по-късно Петър Кирев бе точен за 6:0, след пробив на Кристиян Иванов. В 56-та минута домакините върнаха едно попадение за крайното 6:1.

Доволни сме от старанието на момчетата и представянето им на терена. Взехме солидна преднина, но ще търсим убедителен успех и във втората среща, коментира старши треньорът Захари Сираков след края на мача.

Реваншът в Разград е на 10 ноември (четвъртък).

Лудогорец U16 прегази с 8:0 Добруджа в първи мач от осминафиналите на турнира за Купата на БФС за юноши младша възраст. Двубоят се игра в Добрич.

"Орлите" до голяма степен обезсмислиха реванша, като още през първото полувреме имаха солиден аванс от пет гола. В срещата се отличи се Георги Пенев, който направи хеттрик. Янко Ажуани заби два гола, а по едн добавиха Наско Янев, Светлин Кралев и Кристиян Манушев.

Започнахме малко по-сковано, но след първия гол заиграхме освободено и не оставихме шансове на съперника. Въпреки разгромния резултат няма да има отпускане в реванша, коментира старши треньорът Димчо Ненов след последния съдийски сигнал.