Отборът на Спартак Пловдив набор 2005 победи Димитровград с 4:1. Двубоят бе елиминационен мач за определяне 1/8 финалистите в надпреварата за купата на БФС и се изигра в село Градина.

"Гладиаторите" си осигуриха комфортен аванс от два гола още преди почивката чрез Веселин Локов и Никола Дишкелов.  През втората част добрата игра бе възнаградена с нови два гола. На два пъти в прегръдките на съотборниците си се озова Михаил Колев. В заключителните минути, гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която реализираха за крайното 4:1.

Спартак можеше да реализира и пети гол, но опасен удар на Любомир Филипов нацели горната греда. С три асистенции се отличи Александър Юнаков. Добри впечатления остави и вратарят Константин Георгиев.

Следващият съперник на Спартак е Септември София. Победителят от този двубой ще се реши в два мача.

Спартак има и друг отбор на 1/8 финалите за купата. Това е набор 2007, на който предстои реванш срещу Локомотив (1:1 при първата среща)