Отборите на Локомотив (Пловдив) и Спартак (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в първи 1/8-финал за Купата на БФС при юношите младша възраст (р. 2007/08). Двубоят се игра от 11:00ч. на стадион “Пловдив”.

През първата част двата отбора не съумяха да си отбележат и се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Домакините организираха две опасни атаки през първите 40 минути пред вратата на “черно-белите”, но нулевото равенство се запази.

В 42-ата минута Спартак откри резултата. Атака от ляво завърши с подаване в наказателното поле, което бе засечено от Георги Даскалски от домакините за 1:0. Локомотив успя да върне попадението в 67-ата минута. Никола Ставрев засече центриране от корнер и изравни за 1:1. Минути след попадението домакините имаха претенции за дузпа в тяхна полза, съдията обаче остана безмълвен. В последните минути на срещата Мартин Задума от Локомотив бе изгонен с директен червен картон заради блъскане без топка.