Юношеският национален отбор на България до 16 г. записа неприятна загуба с 1:5 от връстниците си от Сърбия в контролна среща, играна в НФБ „Бояна“. Лошото развитие на двубоя бе предопределено от няколко грешки в родната отбрана през първата част, които позволиха на гостите да поведат с 3 попадения, дело на Василич и Байрамович (2), въпреки че българският тим се опитваше да контролира средата на терена и на свой ред да създава опасности пред сръбската врата.

През втората част „лъвчетата“ се опитаха да се върнат в мача и успяха да намалят в 67-мата минута, когато Емил Найденов изскочи сам срещу вратаря и реализира с точен изстрел. В края обаче България допусна лесно нови два гола и позволи на Сърбия да стигне до категорична победа.

Втората проверка между двата тима е на 20 октомври от 11:00 ч. отново в НФБ „Бояна“.

Съставът на България: 1. Стефан Смъркалев (72 – 12. Георги Дойчинов), 2. Деян Кирилов, 4. Никола Николов (45 – 14. Мартин Димитров), 5. Теодор Райков (46 – 16. Светлозар Джуров), 15. Кирил Цеков (46 – 6. Николай Хаджиев), 7. Аксел Велев (55 – 8. Боян Рангелов), 17. Владимир Драганов, 10. Виторио Шотев, 11. Васил Каймаканов (72 – 18. Севи Идриз), 21. Крум Стойчев (55 – 20. Исмет Хасан), 9. Марсел Бибишков (46 – 19. Емил Найденов).

Селекционер: Калоян Георгиев.