ЦСКА - София II победи с класическото 3:0 тима на Септември (Симитли) в мач от Югозападната Трета лига, който се игра на клубната база в Панчарево. През първото полувреме момчетата на старши треньора Стамен Белчев имаха абсолютно превъзходство на терена, като търсиха попадение от самото начало на срещата, но гостите се отбраняваха добре и спираха "червените" атаки.

Главният арбитър подмина две спорни ситуации пред вратата на Септември (Симитли), при които можеше да се отсъди дузпа и отмени гол за втория отбор на ЦСКА - София. Въпреки превъзходството си домакините не съумяха да вземат преднина и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората час "червените" продължиха да атакува и да показват качествен футбол и в 55-ата минута логичното се случи, когато пробив на Росен Маринов завърши с центриране в наказателното поле, където с разстрелващ удар с левия крак Алесандро Николов вкара неспасяемо за 1:0.

Натискът на момчетата на Белчев продължи и в 61-вата минута те разгърнаха атаката си по левия фланг, където Алесандро Николов центрира прострелно на задна греда и резервата Георги Димитров хладнокръвно завърши за 2:0.

Последваха пропуски на Павел Жабов и Марк-Емилио Папазов и така се стигна до последната минута, когато Петко Панайотов отлично изведе сам срещу вратаря Георги Димитров, който технично реализира за 3:0, оформяйки крайния резултат.

Стартов състав на ЦСКА - София II: 1. Илия Шаламанов-Тренков, 2. Илиян Димитров, 17. Алесандро Николов, 8. Браян Стефков, 11. Павел Жабов, 18. Юлиан Илиев, 9. Александър Георгиев, 5. Йоан Бауренски (к), 3. Росен Маринов, 6. Мартин Сотиров, 7. Марк-Емилио Папазов

Снимки: cska.bg