Лудогорец U15 спечели с 4:1 гостуването си на Берое в Стара Загора. Двубоят бе от програмата на III кръг в първенството на Елитната юношеска група до 15 години, но тогава бе отложен и се игра сега.

Калоян Божков откри за "орлите" в 7-та минута. Той бе изведен добре от Боян Иванов и технично прехвърли вратаря на домакините. В 11-та минута Димитър Мрънков надбяга отбраната, намери топката от въздуха и я заби под напречната греда. При този резултат завърши първата част.

След подновяването на играта Берое върна един гол в 45-та минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка. Пет минути по-късно Димитър Мрънков вкара за 3:1. Той засече топката с глава, тя срещна гредата, но при добавката стрелецът не остави шансове на стажа на съперника. В 70-та минута Йоан Анастасов оформи крайното 4:1, а асистенцията бе на Димитър Мрънков.

Доволни сме от представянето на отбора. Доминирахме през цялото игрово време, имахме добър контрол върху топката и създадохме още няколко отлични ситуации за попадение. В Стара Загора си свършихме работата и вече мислим за следващия мач, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Росен Маринов.