Юношеският национален отбор на България до 17 г. загуби с 0:2 от Швейцария U17 в първия си двубой от група 13 на европейските квалификации. Мачът, игран на ст. „Хаджи Димитър“ в Сливен, можеше да се развие и по различен сценарий, но изключително спорно

решение на казахстанския рефер Даниар Сахи в края на първото полувреме до голяма степен предопредели крайния резултат.

Българският тим започна уверено и установи натиск, а пред швейцарския вратар Лапиер ситуациите се редяха една след друга. Само през първата част „лъвчетата“ изпълниха почти двуцифрен брой ъглови удари и имаха няколко отлични възможности за откриване на резултата. Гол за нашите обаче така и не падна, а при една от редките си контраатаки гостите получиха право да изпълнят дузпа в последната минута преди почивката. Решението на Сахи да посочи бялата точка обаче бе повече от противоречиво, тъй като футболист на Швейцария падна съмнително лесно в нашето наказателно поле. От 11-метровия удар централният нападател Ботели откри резултата.

Попадението попари устрема на България и през втората част нашият тим така и не успя да намери ритъма си. Отново Ботели успя да преодолее Марио Младенов в 65-тата минута, фиксирайки

крайния резултат.

В другия двубой от групата Турция разгроми Сан Марино с 5:1. Следващият сблъсък на България U17 е в неделя срещу Турция U17 от 16:00 ч. отново в Сливен.

Съставът на България: 1. Марио Младенов, 4. Теодор Минчев, 13. Кубрат Йонашчъ, 6. Ивайло Видев, 5. Симеон Шишков, 7. Константин Димитров (84 – 17. Валентин Доцев), 10. Джанер Садетинов (67 – 22. Кристиян Ирмиев), 9. Кристиян Балов (68 – 8. Иван Сулев), 11. Адриан Райчев (36 – 16. Даниел Коков), 21. Ивелин Георгиев, 19. Филип Гигов (84 – 18. Борис Кехайов).

Селекционер: Йордан Петков.