Гигант (Съединение), есен 2022

Гигант (Съединение) победи у дома Розова долина (Казанлък) с 3:1 и се изкачи на първото място в класирането. Двубоят е от 10-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Заслужен успех за селекцията на Георги Мечечиев с оглед случилото се на терена. Още в началните секунди Иван Скерлев можеше да открие резултата, но казанлъшкия страж спаси. Домакините взеха преднина секунди преди почивката. Тогава Свилен Щерев уцели гредата от фаул, а Райко Алов с добавка насочи топката в мрежата.

В 60-ата минута футболистите от Съединение изпълниха корнер, настана суматоха, топката се удари в гредата и Георги Мавродиев я заби в мрежата. Четвърт час по-късно гостите върнаха интригата – 2:1. Скоро обаче Щерев изведе Георги Стайков сам срещу вратаря и последния реализира за окончателното 3:1. Щерев, Кристиян Николов и Муса Аурел пропуснаха да вкарат още. Чахов пък имаше възможност да реализира за противника.
След седмица Гигант гостува на Карнобат, като „голямоконарци“ са на върха с 23 точки, с една повече от морските си преследвачи.
Спортал

X кръг4 октомври 2022 г., вторник, 16:00 ч: ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Сокол (Марково)0:1 (0:0) Несебър (Несебър) - ФК Сливен (Сливен)5:2 (2:1) Саяна (Хасково) - Загорец (Нова Загора)0:0 в кв.Долно Езерово, Бургас, ст."Червено знаме": Черноморец 1919 (Бургас) - Карнобат (Карнобат)0:0 Гигант (Съединение) - Розова долина (Казанлък)3:1 (1:0) Димитровград 1947 (Димитровград) - Верея (Стара Загора)4:0 Берое II (Стара Загора) - Атлетик (Куклен)2:2 (1:1) Левски (Карлово) - Локомотив 1926 II (Пловдив)1:2 (1:1) Асеновец 2005 (Асеновград) - Борислав 2009 (Първомай)6:1 (4:0) Спартак 1947 (Пловдив) - Родопа Смолян (Смолян)4:1 (0:1) bulgarian-football.com