Стадионът в Куклен

„Атлетик“ (Куклен) завърши при резултат 2:2 в гостуването си на „Берое“-2 в среща от 10 кръг на ЮИ Трета лига. Двубоят започна добре за домакините, които откриха резултата в 13 минута чрез Илиян Георгиев, но гостите изравниха десет минути преди края на полувремето. В средата на втората част те успяха и да поведат в резултата след контраатака. В 72 минута капитанът на „Атлетик“ (Куклен) удари без топка и при спряла игра Стоян Вергиев, за което получи само жълт картон, но той бе негов втори в срещата и все пак бе отстранен от игра. Три минути след това Симеон Германов бе най-съобразителен след изпълнение на корнер и изравни резултата. Десет минути преди края на срещата Теньо Тенев от състава на „зелените“ също получи втори жълт картон и напусна двубоя. В последната минута на мача Росен Димитров от домакините пък бе изгонен с директен червен картон за влизане в краката на съперников играч.

Кукленци имаха претенции към съдийството по време и след мача.

Атлетик е 12-ти с 13 тички, а в следващия кръг е домакин на позакъсалия Левски (Карлово). Берое-2 има в актива си 5 точки. В следващия кръг тимът гостува на Верея (Стара Загора).

X кръг4 октомври 2022 г., вторник, 16:00 ч: ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Сокол (Марково)0:1 (0:0) Несебър (Несебър) - ФК Сливен (Сливен)5:2 (2:1) Саяна (Хасково) - Загорец (Нова Загора)0:0 в кв.Долно Езерово, Бургас, ст."Червено знаме": Черноморец 1919 (Бургас) - Карнобат (Карнобат)0:0 Гигант (Съединение) - Розова долина (Казанлък)3:1 (1:0) Димитровград 1947 (Димитровград) - Верея (Стара Загора)4:0 Берое II (Стара Загора) - Атлетик (Куклен)2:2 (1:1) Левски (Карлово) - Локомотив 1926 II (Пловдив)1:2 (1:1) Асеновец 2005 (Асеновград) - Борислав 2009 (Първомай)6:1 (4:0) Спартак 1947 (Пловдив) - Родопа Смолян (Смолян)4:1 (0:1) bulgarian-football.com