Спартак - Родопа 4:1, ЮИ Трета лига, 04.10.2022

Спартак разби с 4:1 Родопа Смолян в мач от 10-ти кръг на Югоизточна трета лига.

Гладиаторите изиграха две коренно различни полувремена. През първата част гостите поведоха в 11′ с гол на Теодор Стефанов, който се възползва от неразбирателство между защитата и вратаря на Спартак и с параболичен удар откри резултата. В 38′ Михаел Кисьов се оказа сам срещу вратаря Мильотев, но младия страж се намеси отлично и спаси вратата си от второ попадение. До края на полувремето Спартак отговори с два удара на Маргаритов, като при единия от тях вратарят Дафовски успя да избие влизащата под горната греда топка.

През второто полувреме играчите на Данаил Бачков бяха коренно преобразени и за 45 минути смачкаха тима на Родопа. В 51′ Йълмаз Сюлейман нахлу в наказателното поле, премина през двама защитника и със силен удар под плонжа на Дафовски изравни резултата. Само 6 минути по- късно Спартак повече в резултата след като Васил Стойчев се възползва от грешка на Стефан Киков и от малкото наказателно поле вкара за 2:1. Миро Радев можеше да покачи резултата, но страхотния му удар от въздуха премина на сантиметри от вратата. В 71′ младият голмайстор на Спартак се възползва от грешка в защитата на Родопа в вкара за 3:1. В 82′ след страхотна комбинация Давор Илиев намери с пета Мирослав Радев, който с пета оформи крайното 4:1.

Така след 10 изиграни мача Спартак е с 18 точки на 7- мо място в класирането, а в следващия кръг на 8 октомври, събота, гостува на Борислав Първомай.

СПАРТАК: Петър Мильотев, Александър Стойчев (Георги Йотовски), Радослав Влашев (Цветан Вълчинов), Кръстьо Милев, Даниел Спасов, Йълмаз Сюлейман, Антон Маргаритов (Тодор Тимонов), Кирил Георгиев (Димитър Милчев), Георги Лазаров, Васил Стойчев (Давор Илиев), Мирослав Радев

X кръг4 октомври 2022 г., вторник, 16:00 ч: ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Сокол (Марково)0:1 (0:0) Несебър (Несебър) - ФК Сливен (Сливен)5:2 (2:1) Саяна (Хасково) - Загорец (Нова Загора)0:0 в кв.Долно Езерово, Бургас, ст."Червено знаме": Черноморец 1919 (Бургас) - Карнобат (Карнобат)0:0 Гигант (Съединение) - Розова долина (Казанлък)3:1 (1:0) Димитровград 1947 (Димитровград) - Верея (Стара Загора)4:0 Берое II (Стара Загора) - Атлетик (Куклен)2:2 (1:1) Левски (Карлово) - Локомотив 1926 II (Пловдив)1:2 (1:1) Асеновец 2005 (Асеновград) - Борислав 2009 (Първомай)6:1 (4:0) Спартак 1947 (Пловдив) - Родопа Смолян (Смолян)4:1 (0:1) bulgarian-football.com