„Берое“ 2 завърши при резултат 2:2 в домакинството си на „Атлетик“ (Куклен) в среща от 10 кръг на ЮИ Трета лига. Двубоят започна добре за домакините, които откриха резултата в 13. минута чрез Илиян Георгиев, но гостите изравниха десет минути преди края на полувремето. В средата на втората част те успяха и да поведат в резултата след контраатака. В 72. минута капитанът на „Атлетик“ (Куклен) удари без топка и при спряла игра Стоян Вергиев, за което получи само жълт картон, но той бе негов втори в срещата и все пак бе отстранен от игра. Три минути след това Симеон Германов бе най-съобразителен след изпълнение на корнер и изравни резултата. Десет минути преди края на срещата Теньо Тенев от състава на „зелените“ също получи втори жълт картон и напусна двубоя. В последната минута на мача Росен Димитров пък бе изгонен с директен червен картон за влизане в краката на съперников играч.

Така „Берое“ 2 има в актива си 5 т. В следващия кръг тимът гостува на „Верея“ (Стара Загора), а мачът е насрочен за 8 октомври от 16 ч.