Сокол (Марково) - тренировка

Сокол (Марково) надви Ямбол с 0:1 като гост в среща от 10 кръг в ЮИ Трета лига, предаде репортер на PlovdivDerby. Гостите се явиха за мача с група от едва 14 футболисти, от които само две полеви резерви и без опитните си състезатели. Въпреки това успяха да спечелят мача.

Гол за домакините бе отмненен през първата част, а капитанът им Александър Андонов удари греда. През второто „соколите“ се възползваха от пространствата пред себе си и отбелязаха победно попадение чрез Алекс Георгиев. Пробив по фланга на Станимир Марински завърши с удар, топката беше избита, но след добавка Александър Георгиев отбеляза победното попадение в 70-ата минута. Вратарят на Ямбол Християн Славов спаси удари на Цветелин Петров и Марински.

Момчетата на треньора Манол Георгиев записаха ценна победа, която прави впечатление най-вече заради младостта в състава. Най-възрастния в днешния състав беше капитана Теодор Митрев, роден 2001 година. Като титуляр игра крилото Низар Алруб, който е най-младия – 2005 г.

Така Сокол събра 19 точки и заема 6-то място в класирането. В следващия кръг тима приема в Марково един от лидерите – Несебър.

X кръг4 октомври 2022 г., вторник, 16:00 ч: ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Сокол (Марково)0:1 (0:0) Несебър (Несебър) - ФК Сливен (Сливен)5:2 (2:1) Саяна (Хасково) - Загорец (Нова Загора)0:0 в кв.Долно Езерово, Бургас, ст."Червено знаме": Черноморец 1919 (Бургас) - Карнобат (Карнобат)0:0 Гигант (Съединение) - Розова долина (Казанлък)3:1 (1:0) Димитровград 1947 (Димитровград) - Верея (Стара Загора)4:0 Берое II (Стара Загора) - Атлетик (Куклен)2:2 (1:1) Левски (Карлово) - Локомотив 1926 II (Пловдив)1:2 (1:1) Асеновец 2005 (Асеновград) - Борислав 2009 (Първомай)6:1 (4:0) Спартак 1947 (Пловдив) - Родопа Смолян (Смолян)4:1 (0:1) bulgarian-football.com