Юношеският национален отбор на България до 19 г. завърши 1:1 с Турция в последния си двубой от група 2 на европейските квалификации. Двубоят се игра на ст. „Спартак“ във Варна, а равенството остави „лъвчетата“ на трето място в крайното класиране, макар и без загуба.

В първите си два мача тимът на селекционера Ангел Стойков записа победа и равенство, а с 5 точки нашите се изравниха с Люксембург и Турция в класирането и отстъпиха само по голова разлика. Първите два отбора продължават напред в Елитния кръг на Евро 2023. Все пак нашите имат шанс също да се класират за следващата фаза като най-добър трети отбор от всички 13 квалификационни групи.

България започна отлично мача и пропусна няколко чисти положения, най-доброто от които се откри пред Борис Димитров, чийто изстрел мина покрай вратата.

Постепенно Турция изравни играта, но до края на полувремето двата тима така и не успяха да намерят път към мрежата.

Втората част стартира с отлично спасяване на българския страж Пламен Андреев, а в 66-тата минута „лъвчетата“ стигнаха и до гол. Мирослав Маринов центрира остро от десния фланг, а топката бе засечена от бранителя Айберк Карапо в собствената му мрежа. Само 4 минути по-късно обаче Турция успя да изравни също чрез автогол на Павлов. До края и двата тима пропуснаха по няколко изгодни ситуации, а България завърши мача в намален състав след директен червен картон на Маринов.

Съставът на България: 12. Пламен Андреев, 6. Мартин Георгиев, 3. Тодор Павлов, 4. Росен Маринов, 14. Теодор Иванов, 22. Антоан Стоянов, 18. Чунг Нгуен До (46 – 16. Димитър Иванов), 8. Асен Митков (54 – 15. Мирослав Маринов), 10. Красиан Колев (84 – 11. Борислав Рупанов), 7. Николай Златев (84 – 5. Валентин Петров), 9. Борис Димитров (61 – 17. Павел Жабов).

Селекционер: Ангел Стойков.