Левски (Карлово) - Левски (София) 0:4, благотворителен мач, 25.09.2022

Левски победи с 4:0 съименника си от Карлово в приятелски благотворителен мач, игран в града от Централна България. Приходите от срещата ще отидат в помощ на семействата, пострадали при наводненията в региона преди няколко седмици. Ивелин Попов откри в началото на мача, а Андриан Краев удвои в 30-ата минута. Малко преди почивката отново Попов вкара за 3:0. В края на мача пък младият Калоян Стрински оформи крайното 4:0.

Неофициален дебют за „сините“ направи новото попълнение Абдулахи Шеху. Под рамката на вратата Станимир Стоилов бе поставил Николай Михайлов, а пред него, Жереми Петрис, Келиън ван дер Каап, Цунами и Патрик-Габриел Галчев в защита. В халфовата линия бяха Шеху, Андриан Краев и Георги Миланов. В предни позиции пък действаха Роналдо, Уелтън и Ивелин Попов.

Резултатът бе открит от гостите от София още в четвъртата минута. Тогава Миланов намери Попов в наказателното поле с пас отляво и нападателят откри без да се бави.

В средата на полувремето Попов получи топката на добра позиция, но реши да изчака Петрис за комбинация, което обаче не доведе до изостряне на атаката и нападението приключи без завършващ удар.

В 25-ата минута домакините можеха да изравнят, след като при едно центриране Борис Бисеров се оказа на добра позиция, но не уцели вратата от непосредствена близост.

В 30-ата минута Левски от София удвои. Галчев центрира отлично към оставения непокрит Краев, който направи 2:0 в полза на тима си.

Малко по-късно Уелтън можеше да вкара и трети гол, но ударът му по диагонал мина покрай гредата, а след това малко не му достигна да засече прострелно подаване отдясно.

В 42-ата минута гостите стигнаха до трети гол. Добра комбинация в предни позиции позволи на Петрис да намери Попов в наказателното поле и бившия национал реализира за втори път през деня.

На почивката Станимир Стоилов пусна в игра доста голяма част от юношите на тима и на терена се появиха Иван Андонов, Никола Църовски, Денис Динев, Калоян Стрински, Васил Василев, Ивайло Марков, Антон Иванов, както и Нейтън Олдър.

В началото на втората част на два пъти Стрински бе близо до вкарване на нов гол, но вратарят на домакините спаси вратата си.

Младоците на „сините“ бяха доста по-активни по време на цялото второ полувреме, но имаха проблеми при решителния пас. Все пак в 81-ата минута дойде четвъртият гол във вратата на Карлово. Иванов нахлу отдясно в наказателното поле и намери Стрински, който на празна врата трудно можеше да сбърка.

В последните минути на двубоя Иванов можеше да реализира и пети гол, но ударът му мина над вратата. Така или иначе Левски зарадва феновете на тима в региона с хубав мач срещу местния тим, а най-важното е, че ще помогне на хората в нужда след природното бедствие в областта.

Левски (Карлово) 0:4 Левски