"Марица" победи с 2:1 "Спартак"-2 в среща от 5 кръг в Зоналната група U17. Двубоят се игра на стадиона в село Маноле и бе много коректен.

"Марица" започна неубедително и гостите имаха лек превес в играта. В средата на първото полувреме "жълто-сините" създадоха първата по-сериозна опасност пред вратата на гостите.

Възпитаниците на треньора Тенислав Иванов започнаха по-добре второто полувреме, но допуснаха груба индивидуална грешка, от която гостите се възползваха и откриха резулатата. Най-хубавото нещо, което маричани показаха в мача, бе реакцията веднага след допуснатия гол. Последва натиск, бързо изравняване и 5 минути преди края на мача победен гол. И двете попадения отбеляза Виктор Гергов, като вторият беше след много хубаво изпълнение с глава.

Победата бе четвърта поредна от началото на сезона за момчетата на Тенислав Иванов, които заемат втора позиция в класирането с актив от 12 точки, на една зад лидера "Локомотив". На 2 октомври тимът гостува на "Розова долина" (Казанлък).

Двубоят на "Марица" в Зоналната група U19 бе отложен.