Лудогорец U17 удари с 2:0 Локомотив в Пловдив в мач от VIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Успехът бе осми пореден за възпитаниците на Емилиян Петров, които се утвърдиха на първото място във временното класиране.

Малко след почивката "смърфовете" успяха да осъществят опасна контраатака, но вратарят на разградчани Златомир Стоименов извади опасен удар с глава и не допусна попадение. В 69-та минута Кристиян Николов откри резултата, след центриране от фланга на Александър Маринов. В 82-та минута Ерен Кямил оформи крайното 2:0. Асистенцията бе на Филип Гигов.

“Черно-белите” имаха също своите шансове, като добри възможности се откриха пред Иван Кръстев и Станимир Празов.

Лудогорец U15 постигна класическа победа с 3:0 над Локомотив в Пловдив в мач от VIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.

"Орлите" започнаха ударно срещата и до 20-та минута създадоха три добри ситуации за гол. Възможностите се откриха пред Илиян Гатински, Александър Сергеев и Димитър Мрънков, но малко не им достигна да се разпишат. В 21-та минута Кристиян Гиздев изпълни добре пряк свободен удар и прати топката над стената в мрежата за 1:0. В 24-та минута вратарят на Лудогорец Пламен Пенев даде началото на опасна контраатака със силен шут от своята половина. Илиян Гатински надбяга бранителите на домакините и реализира за 2:0. Така завърши първото полувреме.

След почивката момчетата на Росен Маринов стигнаха до третото попадение в 45-та минута. Красиво с глава отбеляза Димитър Мрънков. Центрирането бе на Александър Сергеев.

И двата отбора завършиха срещата с човек по-малко. Първо Махир Шерифов бе изгонен в 55-ата минута заради втори жълт картон, а директен червен получи Иван Анастасов в 62-ата минута.