Левски-Раковски - Марица 2:3, Купа на България 1/32 финал, снимка: Владимир Иванов/Sportal.bg

„Марица“ продължава напред в турнира за Купата на България след победа с 2:3 над третодивизионния „Левски-Раковски“. Срещата се игра в четвъртък на отвратителния терен на стадион „Раковски“ в София. Именно теренът затрудни най-много възпитаниците на треньора Николай Димитров, които все пак се справиха с обстоятелствата и не допуснаха изненади.

Срещата премина коректно и при добро съдийство.
Домакините успяха да открият резултата с първия си удар към вратата на Илия Николов. Даниел Колев засече центриране от корнер и даде преднина на своя отбор. Пловдивчани се опитваха да играят футбол, но теренът не позволяваше техничният стил, който изповядва тима. „Жълто-сините“ имаха няколко удара към вратата на домакините, които не затрудниха вратаря.

Треньорският щаб на „Марица“ предприе някой смени и размествания в състава и тимът започна да играе много по-директно. Играта се водеше почти изцяло в полето на столичани, а положенията пред вратата на домакините се заредиха едно след друго, но често теренът изиграваше лоша шега на футболистите. В 51-та минута чудесно центриране на Веселин Марчев бе засечено от Симеон Вешев, който изравни. В 57-та минута, след центриране от корнер на Марчев, Вешев отклони с глава и Йордан Пейчинов реализира за 1:2. Отново Марчев асистира за третото попадение. Той намери Симеон Вешев на задна греда, а Вешев покачи на 1:3, отбелязвайки втория си гол в мача. Двубоят продължи да се играе на една врата, а ситуациите се редяха една след друга пред вратата на домакините, но на няколко пъти дупките по терена и неравностите осуетяваха в последния момент завършващите удари. При един от редките случаи, в които домакините напускаха своето поле се стигна до свободен удар в тяхна полза. След удара Илия Николов боксира, топката се удари първо в крака на Мартин Газиев, след това в корема му и бе изчистена. Ръководилият иначе отлично срещата рефер се заблуди и отсъди дузпа за игра с ръка, която бе реализирана от Радослав Стоименов. Газиев получи жълт картон заради реакцията си при ситуацията. След дузпата домакините се опитваха с изритани топки да затруднят централните защитници на „Марица“, но те се справиха добре. В минутите до края пловдивчани създадоха още 4-5 сто процентови положения, но не успяха да отбележат друго попадение. Последователно удар на Вешев беше спасен с крак от вратаря, удари на Марчев и отново на Вешев бяха изчистени от голлинията от защитници. Шут на Радослав Апостолов мина над вратата, а нов удар на Марчев встрани от нея. Най-чистата ситуация бе малко преди края, когато възстановеният от контузия Станимир Димитров изведе добре капитанът на тима в този мач Веселин Марчев сам срещу вратаря. Той се опита няколко секунди да укроти скачащата топка и стреля в долния ъгъл, но кълбото отскочи и мина на сантиметри встрани от целта. В края на мача, при опит от центъра за изсипване на топката в наказателното поле на пловдивчани, кълбото се удари в задната част на гредата и излезе в аут.

В крайна сметка срещата завърши при резултат 2:3 и „Марица“ заслужено продължава напред в турнира. В събота „Марица“ ще изиграе контролна среща с „Ботев“, в която участие ще вземат футболисти с по-малко игрови минути в тима.

МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев, Илиян Йорданов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Дъглас Иваноф (Станимир Димитров), Милен Танчев, Петър Атанасов (Радослав Апостолов), Симеон Вешев, Станислав Маламов (Айкут Янъков), Веселин Марчев – капитан. РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Мартин Лазов, Георги Иванов, Сали Садъков. Треньор: Николай Димитров

ЛЕВСКИ-РАКОВСКИ: Ивайло Неделчев, Мартин Млечков, Даниел Колев, Владимир Тенев, Виктор Стойков, Георги Брезовски, Мартин Зимбилев, Павел Павлов, Алекандър Вълчев, Николай Николов, Борис Йорданов – капитан (Христо Петков, Петко Рендаков, Петър Гълъбов, Радослав Стоименов, Калоян Хаджийски, Недко Недев, Алекс Тренев) Треньор: Станислав Ангелов

Съдийски състав: ГС: Любомор Вушовски, АС1: Мартин Бонев, АС2: Алекс Крушков, 4-т: Владислав Макавеев, СН: Иво Боев (всички от София)

СНИМКИ: Владимир Иванов/Sportal.bg

Купа на България - Предварителен кръг 16:00ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Спартак (Плевен)0:0 сл.прод.; при дузпите: 1:416:00Розова долина (Казанлък) - Янтра 2019 (Габрово)3:016:00Локомотив (Горна Оряховица) - Миньор (Перник) 1:3 (1:1) сл.прод.16:00Партизан (Червен бряг) - Крумовград (Крумовград) 0:316:00Вихрен (Сандански) - Созопол (Созопол)2:016:00ОФК Локомотив (Мездра) - Литекс (Ловеч) 0:1 сл.прод.16:00Марек 1915 (Дупница) - Монтана 1921 (Монтана)2:1 (1:1) сл.прод.16:00Саяна (Хасково) - Дунав от Русе (Русе)1:216:00Черноломец 1919 (Попово) - Витоша (Бистрица)1:316:00Ботев (Нови пазар) - Спортист 2009 (Своге)0:316:00Гигант (Съединение) - Добруджа 1919 (Добрич)2:116:00Чавдар (Етрополе) - Беласица (Петрич)1:016:00Севлиево (Севлиево) - Етър ВТ (Велико Търново)3:216:00Левски Раковски (София) - Марица 1921 (Пловдив)2:316:00Светкавица Търговище (Тщ) - Струмска слава 1927 (Рад)0:6bulgarian-football.com