Лудогорец U15 разгроми с 6:0 връстниците си от (Плевен) в мач от VII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отличи се Димитър Мрънков, който отбеляза хеттрик.

"Орлите" откриха още в 1-та минута чрез Димитър Мрънков. Само минута по-късно Калоян Божков вкара за 2:0. Класическата преднина бе факт в 23-та минута, като Мрънков се разписа директно от ъглов удар. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката разградчани стигнаха до 4:0 в 42-та минута. Точен бе Йоан Анастасов. Димитър Мрънков оформи своя хеттрик за 5:0 в 52-та минута. Крайното 6:0 фиксира Илиян Гатински. Той завърши отлична многоходова атака на отбора, преминала през почти всички футболисти на "орлите".

Няма как да не сме доволни от представянето в тази среща. Имахме пълно превъзходство. Вкарахме шест гола. Създадохме още много добри ситуации за попадение, без да допуснем сериозна опасност пред нашата врата, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.

Лудогорец U17 записа седма поредна победа в първенството на Елитната юношеска група до 17 години. "Орлите" сломиха Спартак (Плевен) с 3:0, а мачът от програмата на VII кръг се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". След успеха момчетата на Емилиян Петров се утвърдиха на първото място във временното класиране.

Талантите на Шампионите откриха в 10-та минута. Гола отбеляза Кристиян Николов, а асистенцията бе на Филип Гигов. В 17-та минута Християн Атанасов направи 2:0. Последния пас даде Константин Димитров. До почивката разградчани имаха още няколко добри ситуации за попадение, но ги пропуснаха. Почивката дойде при този резултат.

Крайното 3:0 оформи Кристиян Николов, който бе намерен добре от Александър Ангелов.

Стояхме по-добре от съперника и през двете полувремена. Контролирахме играта и не допуснахме напрежение пред нашата врата. Заслужена победа за нашия отбор, коментира старши треньорът Емилиян Петров след края на двубоя.

Лудогорец II се върна към победите.Талантите на Шампионите удариха с 1:0 Етър във Велико Търново в мач от X кръг на първенството във Втора лига.

"Орлите" нанесоха своя удар в 9-та минута. След добре организирана постепена атака Димитър Илиев центрира от фланга, а Хюсеин Кельовлуев засече с глава и оплете топката в мрежата за 1:0. След гола "болярите" упражниха сериозен натиск и стигнаха до две стопроцентови положения пред вратата на разградчани. Дамян Христов обаче пази блестящо и не допусна попадение.

Преаз втората част Етър продължи да напира в търсене на изравняване, но това не доведе до нищо повече от упражняване на хаотичен натиск, с много изсипани в наказателното поле топки. Разградчани се бранеха добре и контраатакуваха опасно. На три пъти игралият като централен нападател в този мач Жоржиньо бе изведен в чисти позиции, но пропусна да се разпише.

Постигнахме изключително важна победа във важен момент. Момчетата играха изключително дисциплинирано. С много битка и себераздаване заслужиха трите точки, коментира старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

ЕТЪР – ЛУДОГОРЕЦ II  0:1

0:1  Хюсеин Кельовлуев  (9)

Eтър: Станислав Нисторов, Кольо Станев, Георги Ангелов, Евгений Илиев, Живко Петков, Крум Стоянов, Николай Янков, Радослав Терзиев, Христо Митев, Яни Пехливанов, Олег Димитров

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Александър Ганчев, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Димитър Илиев, Жоржиньо, Петър Караангелов, Петър Георгиев, Хюсеин Кельовлуев