Пирин U17 записа класическа победа с 3:0 над Черномоец (Бургас) в пореден кръг от Елитната група до 17 г.  Футболистите ни водени от Димитър Наков и Радослав Митревски изиграха нов силен двубой и не оставиха никакви съмнения кой е по-класният от двата отбора. Точни за домакините бяха Алекс Педински в 13-ата минута и на два пъти Марсел Бибишков в 34-а и 56-а минути.

Емоционален момент в срещата беше, че всички попадения бяха посветени на претърпелия операция на коляното Кристиян Бачев. Треньорите и футболистите бяха подготвили и специална тениска в подкрепата на контузения ни футболист, който изгледа мача на своите съотборници.

В следващия кръг отборът ни гостува на Спартак Варна. Двубоят е на 24 септември от 10:00 часа на изкуствения терен на комплекс "Локомотив".