"Марица" постигна нов ценен успех в Зоналната група U17. "Жълто-сините" надиграха с 1:3 "Арда" на негостоприемния терен в село Черноочене. Победата е трета поредна за маричани от началото на сезона.

Двубоят бе относително равностоен, но пловдивчани създадоха повече чисти положения от съперника си и заслужено победиха. Четирите гола паднаха през първото полувреме. Възпитаниците на треньора Тенислав Иванов поведоха с 0:3 с попадения на Симеон Сираков, Виктор Гергов и Наско Христев. Домакините намалиха в края на първото полувреме след отнета топка, като при ситуацията имаше очевадно нарушение на футболист на "Арда".

Въпреки победата трябва да се отбележи, че през целия мач съдийството беше скандално, особено от първият асистент съдия, съобщават от щаба на гостите.

Отборът на "Марица" U17 е лидер в класирането с 9 точки, преди изиграването на останалите срещи от кръга. След седмица тимът е домакин на "Спартак"-2. Двубоят е на 24 септември, от 10 часа, на стадиона в село Маноле.