Юношеският национален отбор на България до 18 г. завърши 0:0 с Молдова в първия мач от приятелския турнир „Валентин Гранаткин“ в Санкт Петербург. Възпитаниците на Ангел Стойков доминираха през по-голяма част от двубоя на ст. „Петровски“, но нямаха късмет пред вратата на съперника.

След колебливо начало, младите „лъвчета“ взеха инициативата в средата на първата част. В 18-тата минута Димитър Стоянов отправи първи удар към молдовската врата, който премина над гредата. Десетина минути по-късно пред Мартин П. Петков се откри най-добрия шанс за българския тим до почивката, но изстрелът на халфа на Левски попадна в ръцете на стража Морару.

Второто полувреме протече изцяло под диктовката на играчите на Стойков. В 64-тата минута топката за малко не влетя в мрежата на Молдова след центриране на Асен Дончев отдясно и рикошет в крака на защитник. Две минути по-късно Мартин П. Петков стреля опасно от фаул, но Морару отново бе на мястото си. Следващата възможност се откри пред Филип Кръстев, който не успя да засече с глава от непосредствена близост. В 73-тата минута попадение на Денислав Ангелов бе отменено заради засада, а малко преди края удар на Мартин Д. Петков с глава премина покрай дясната греда.

Следващият двубой на България U18 от група А на турнира е на 6 юни (четвъртък) от 18:00 ч. срещу домакина Русия.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 2. Станислав Работов, 3. Тодор Петков, 4. Християн Петров, 13. Кольо Станев (54 – 22. Асен Дончев), 20. Ивайло Иванов (82 – 7. Патрик-Габриел Галчев), 5. Йоан Бауренски, 14. Филип Кръстев, 16. Мартин П. Петков (66 – 6. Петър Караангелов), 17. Димитър Стоянов (46 – 21. Денислав Ангелов), 9. Мартин Д. Петков.