Сокол надделя с 5:2 над Ботев (Враца) в мача от последния кръг на Елитната група до 17 години. Срещата се игра в северозападния град по-рано днес.

Марковци започнаха двубоя по много добър начин и след силна първа част се оттеглиха с три гола аванс на почивка - 0:3. Алекс Колев откри, а Паулин Василев и Георги Ламбрев направиха резултата класически.

В началото на второто полувреме домакините върнаха едно попадение. Последваха обаче два последователни гола за "соколите". Георги Коев напомни за себе си, реализирайки и двете попадения. В самия край на мача врачани отбелязаха втори гол за крайното 2:5.

"Благодаря на момчетата за себераздаването и характера в мачовете и тренировъчните занимания през годината. Направихме добър сезон. Предстои работа през лятото, за да сме по-силни на есента", заяви треньорът на Сокол Даниел Спасов пред Glas.bg.