Ако се проведе мач между двамата световни шампиони, за пръв път от 2000 г. ще има абсолютен световен шампион, който да обедини всички пояси. За евентуална среща Джошуа – Уайлдър се говори от години, но всеки път преговорите пропадат. Британецът предложи двамата да седнат на една маса и да се разберат.
"Досега винаги се преговаря от щабове или чрез писма и официална кореспонденция. Смятам, че трябва да ни сложат на една маса, за да изчистим всичко. Готов съм да преговарям лице в лице с него", каза Джошуа.
Video: Anthony Joshua Eager To Make a Statement in U.S. Debut https://t.co/cdDEGbAE31 pic.twitter.com/r4PPtxpQW2
— BoxingScene.com (@boxingscene) May 28, 2019
Двамата световни шампиони се срещнаха за пръв път преди 10 дни, когато Уайлдър нокаутира още в първия рунд Доминик Бризийл в Ню Йорк. Джошуа също има мач срещу Бризийл, като го нокаутира в седмия рунд през 2016 г.
През уикенда 29-годишният британец ще се изправи срещу американския боксьор от мексикански произход Анди Руис (32-1 21 KO), като залага и четирите си пояса. Съперникът на Джошуа беше сменен, след като Джарел Милър беше уличен в употреба на допинг.
Двубоят е първи за Джошуа в САЩ и ще се проведе в легендарната "Медисън скуер гардън" в Ню Йорк. Уайлдър няма да присъства на мача.
"Постоянно ме питат дали съм готов за такъв мач и отговарям положително. Дори и да има забавяне и да не се срещнем през тази година, не се притеснявам. Знам, че колкото повече време минава, толкова по-силен ставам", каза още Джошуа.
Британецът е непобеден на професионалния ринг, като има 22 победи. От тях 21 дойдоха с нокаут, а единственият му мач, продължил пълните 12 рунда, беше срещу Джоузеф Паркър на 31 март 2018 г., когато Джошуа обедини четири от поясите, спечелвайки титлата на WBO.
Video: Hearn Talks Joshua-Ruiz, Deontay Wilder, Fury, More https://t.co/Db8UwvfaGf pic.twitter.com/dvv8jtK5PV
— BoxingScene.com (@boxingscene) May 28, 2019
dnevnik.bg