“Марица” победи “Асеновец” с 1:0 в мач от предпоследния 17-ти кръг от първенството при юношите старша възраст. “Жълто-сините” стигнаха заслужено до успеха, след като създадоха повече положения и показаха по-добра игра, особено през втората част. Мирослав Георгиев реализира победното попадение в 70-та минута. Маричани можеха да победят и по убедително, но Стоян Пидев пропусна да реализира от дузпа в 85-та минута. На вратата на тима воден от Красимир Иванов пазеше роденият през 2004-та Красимир Кръстев, който се справи добре и не допусна гол.

С актив от 30 точки “Марица” заема вече трето място, със същия актив е и “Асеновец”. Водач е “Спартак” с 40 пред АФК “Хасково” с 34. В последния кръг “Марица” гостува на “Родопа”, а срещата е пренасрочена за 17 май. Освен това “жълто-сините” имат да изиграят и една отложена среща - гостуване на “Сокол” (Марково), като все още няма назначена дата за двубоя.