Ботев разби с 4:1 ЦСКА-София в дербито от 26-ия кръг на Елитната група до 17 години. Срещата се игра на централния терен на базата в „Коматево“. Наред с мъжете на два пъти и по-рано днес при юношите до 15 години, сега и 17-ките разплакаха столичани.

"Канарчетата" можеха да открият още в 6', когато след центриране от корнер Атанас Чернев засече с глава отблизо, но не намери рамките на вратата. В 12' "жълто-черните" имаха нов шанс за гол. Иво Казаков получи в центъра и с едно докосване изведе Стефан Попов очи в очи срещу вратаря, ударът на полузащитникът  обаче бе спасен. Десет минути по-късно отново двамата състезатели създадоха опасност пред вратата на столичани. Този път Попов пресече пас на бранител в "червено" и подаде на Казаков, който останал сам срещу стража Шаламанов-Тренков стреля, но отново вратарят изби.

Все пак в средата на частта Ботев се отпуши и вкара два гола в рамките на минута. Първо Венцислав Богданов центрира на задна греда, Петър Итов свали към Трифонов, който шутира, но кожено кълбо се отби в бранител, а Иво Казаков добави - 1:0. Впоследствие домакините удвоиха. Отново чрез центриране на Богданов, защитник на ЦСКА-София пресече, но "сложи" топката на главата на Иво Казаков. Нападателят насочи към вратата със слаб удар, а Георги Трифонов вкара на празна врата отблизо - 2:0. След попаденията домакините продължиха да са по-активни, но бе да създават опасни ситуации.

В края на частта "червените" опитаха удари от дистанция, които оабче не застрашиха вратата на Баданов.

Втората част започна с опасност за столичани. Димитър Михайлов бе изведен в предни позиции отляво, но скъси ъгъла си и стреля високо над вратата. В 55' Ботев отвърдна подобаващо. Казаков изведе Георги Трифонов "едно в едно" срещу стража на гостите, но ударът по земя на нападателя без избит с крак.

Три минути по-късно ЦСКА-София наказа пропуска. "Червените" получиха пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Мартин Смоленски го изпълни по ювелирен начин и намали на 2:1.

Това обаче само мотивива "канарчетата", които отново избухнаха и за три минути отбелязаха два гола. В 65' Венцислав Богданов центрира на задна греда, където от воле Атанас Стоименов направи безпомощен вратаря на софиянци. Малко по-късно при изтритване на стража на Ботев Баданов от аут, Трифонов свали за Иво Казаков, който прехвърли вратаря на гостите за 4:1.

В последвалите минути "канарчетатта" намалиха темпото, но ЦСКА-София не се възползва от това. В заключителните миннути столичани владееха повече кълбото, това обаче не им донесе позитиви.

Така Ботев води 11 точки на втория Левски четири кръга преди края на шампионата. Една победа или поне две равенства в останалите срещи ще бъдат достатъчни "жълто-черните" да спечелят трофея без значение резултатите на съперниците им.

Ботев: 23 Милко Баданов - ВРАТАР, 16 Мерт Салимехмед, 9 Атанас Чернев, 13 Венцислав Богданов, 3 Станислав Работов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 20 Георги Господинов, 7 Петър Итов, 18 Георги Трифонов, 10 Иво Казаков, 11 Стефан Попов
Резерви: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 17 Атанас Стоименов, 8 Мартин Иванов, 22 Петър Шилев, 19 Томислав Георгиев

ЦСКА-София: 1 Илия Шаламанов - Тренков - ВРАТАР, 21 Александър Бучков, 4 Християн Петров, 16 Кристиян Атанасов, 13 Мартин Аврамов, 9 Емил Ценов - КАПИТАН, 11 Мартин Смоленски, 8 Иван Иванов, 15 Марк-Емили Папазов 20 Даниел Иванов, 7 Данаил Стойчев
Резерви: 12 Цветелин Енчев, 2 Марио Николов, 6 Атанас Няголов, 17 Александър Цонев, 3 Преслав Страшимиров, 10 Димитър Михайлов, 14 Цветомир Цанев