Берое U19 завърши 2:2 с Черно море в среща от 26-я кръг на Елитната група. Двубоят се игра днес на един от терените на Спортна база "Берое". Попаденията за "зелено-белите" бяха дело на капитана Валентин Иванов в 21-та и 72-та минути.
Срещата, която бе първа за Берое у дома след наказанието от пет мача, започна с едноминутно мълчание в памет на Динко Дерменджиев. Гостите от Варна първи откриха резултата в 20-та минута. Още в ответната атака обаче играчите на Берое получиха правото да изпълнят дузпа и Валентин Иванов не сгреши. До края на първата част и двата тима имаха възможност за ново попадение, но гол така и не падна.
След паузата двата отбора запазиха високото темпо, а в 72-та минута Валентин Иванов обра овациите на публиката с красиво попадение извън границите на наказателното поле. Преднината на "зелено-белите" се запази почти до самия край на двубоя. В даденото от съдията продължение гостите от Варна успяха да изравнят и стигнаха до точката.
В следващия кръг Берое гостува на Янтра в Габрово.