Днес отборите на ФА Пловдив -2 и Векта се срещнаха в мач от Футбол 9. Тимът на Векта набор 2008 продължава да се представя на много добро ниво и постигна сладка победа над отцепелия се отбор от Локомотив тим, който сега се състезава по името на частната школа Футболна Академия Пловдив.

През първото полувреме след куп пропуски резултата бе открит в полза на черно-белите момчета с попадение на Росен Кръстев. Второто полувреме започна с натиск на противника, но и гредата беше последна преграда пред гола. Така се стигна до прехвърлящ удар от наказателното поле дело на Стефан Терзиев и резултата набъбна до 2:0. Буквално секунди преди съдийския последен сигнал на мача ФА Пловдив 2 отбеляза за крайното 2:1. От утре и двата отбора се впускат в блиц турнира организиран от Кронос.