Сокол и Лудогорец не се победиха в първи мач от полуфиналите за Купата на БФС при набор 2001. Срещата се проведе на стадиона в Марково. Мачът проследихте  НА ЖИВО с Glas.bg.

"Соколите" успяха да поведат в края на първата част след точно изпълнена дузпа на Мюмюн Исмаил. В края на мача обаче Петър Караангелов успя да изравни за гостите и даде предимство на разградчани преди втория сблъсък следваща седмица.

Реваншът е на 02.04 от 11:00ч. в Разград.

Сокол: 1 Георги Петров, 5 Даниел Димитров,  21 Валентин Йорданов, 8 Рангел Русалов, 15 Пламен Геров, 12 Мартин Лазов, 10 Антоан Миленов, 6 Теодор Митрев, 2 Димитър Пашов, 7 Мюмюн Исмаил, 9 Октай Емир

Лудогорец:  1 Владимир Русанов, 2, Александър Ганчев, 4 Мартин Русков, 18 Димитър Жеков, 22 Никола Ганчев, 11 Велислав Минков, 14 Николай Георгиев, 6 Петър Караангелов, 13 Кирил Янакиев, 10 Георги Бабалиев, 7 Владислав Найденов

ПО МИНУТИ:

1'  Начало на мача

5’  Игра в центъра на терена, съпътствана със здрави сблъсъци

10’  Удар на Теодор Митрев (Сокол) от границата на наказателното поле, премина над гредата

18’  Кирил Янакиев (Лудогорец) получи пас в наказателното поле на Сокол, но озовал се сам на точката на дузпата, не успя да овладее коженото кълбо

20’  Мартин Русков (Лудогорец) засече центриране с крак, но ударът му премина на сантиметри от страничния стълб на вратата на Сокол

22’ Левият бек на Лудогорец Димитър Жеков стреля от далечна дистанция, но ударът му премина в страни от вратата на домакините

24’ Главният съдия направи забележка на стража на домакините Георги Петров да не бави подновяването на играта. Малко преди това реферът отсъди нарушение в атака на гостите

26’ Лудогорец постепенно овладяха играта и запазиха трайно владението на топката. Сокол разчитат на изритани напред топки, но контрите им са спирани най-често още в зародиш! Играта се води предимно в половината на домакините

29’ Удар на Николай Георгиев (Лудогорец) излезе в аут

30' Нарушение в близост до флагчето за корнер в полза на Сокол предизвика недоволство сред фенове на гостите. След центрирането от фаула, топката прехвърли купа от играчи и излезе в аут

40’ Петър Караангелов (Лудогорец) стреля от воле от малък ъгъл след центриране отляво, но стражът на домакините отрази удара

41' Отново Караангелов напредна през центъра, стреля, но над вратата

42' Докторът на мача за пореден път влиза за оказва помощ на играч на Лудогорец. Отново недоволство на гостите става причина за разговори между съдията и щаба на "зелените"

44’ Сокол стигнаха до корнер, след като при една от редките си контраатаки, пробваха центриране

44’ ДУЗПА ЗА СОКОЛ! Мюмюн Исмаил бе повален в наказателното поле

45’ ГООООЛ! Сокол поведе с 1:0 след точно изпълнена дузпа на Мюмюн Исмаил

45' Край на полувремето

46' НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46’ Вторто полувреме започна с подхвърляне на реплики между двата щаба долу на скамейките! “А така, Дънди, скрий топките”, подвикна старши треньорът на Лудогорец Живондов към помощника на Манол Георгиев.

50’ Вече две минути отново не се играе футбол. По един играч от двата отбора получават лекарска помощ

55’ Претенции на Лудогорец за дузпа заради игра с ръка са подминати от съдията.

56’ Атака на Лудогорец е спряна заради нарушение в нападение, което съдията видя

60’ Скандална засада в ущърб на Лудогорец е отсъдена! Щабът на гостите беснее

61’ Нов фаул в нападение е отсъден в полза на Сокол

64’ Футболист на Сокол лежи на терена заради схващане, лекарският щаб отново е на терена

66’ Атака на Сокол е спряна заради засада

70’ Страхотно спасяване на стража на Сокол Петров! Останал сам срещу двама футболисти на Лудогорец той отрази удара на единия от двамата, който дойде след засечено центриране на Петър Караангелов

73’ Натискът на Лудогорец се засилва с всяка изминала минута, отново претенции от щаба на гостите за неотсъден фаул в половината на домакините

77’ Удар след самостоятелен пробив на Владислав Найденов минава над вратата на домакините

79’ Страхотен пропуск на Караангелов (Лудогорец)! Играчът на "зелените" не намери целта с глава от 3 метра

81’ Ново схващане на крака в редиците на Сокол

83’ Ново нарушение отсъдено в полза на Сокол предизвика старшията на Лудогорец да възкликне: “Едвам го издържам този, такова нещо не съм виждал 20 години”. Фаулът за Сокол не доведе до точен удар в очертанията на вратата

87’ Сокол пропиляха още едно статично положение пред наказателното поле на гостите

88’ ГООООЛ за Лудогорец! Петър Караангелов се реваншира като засече с точен удар след отбита от центриране топка