Черно море победи с минималното 1:0 Ботев се изправят в първи мач от полуфиналите за Купата на БФС при набор 2001. Срещата се проведе на стадион "Корабостроител" във Варна.

Двубоят можехте да проследите в Glas.bg.

Успехът за моряците дойде в края на мача. Единствения гол в срещата реализира Велислав Василев. Все пак крайният победител от сблъсъка ще се реши следващата седмица в Пловдив.

Реваншът е на 02.04 от 11:00ч. на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Ботев: Марио Усков, Атанас Янков, Димитър Балинов, Тодор Петков, Станислав Работов, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Димитър Тонев (к), Иво Казаков, Станислав Шопов, Иван Василев.

Черно море: Иван Дичевски, Иван Иванов, Даниел Стоянов, Росен Стефанов, Дамян Дамянов, Александър Александров, Павел Георгиев, Велислав Василев, Джан Хасан, Тугай Неджет, Денислав Ангелов

ПО МИНУТИ:

1' Начало на мача

5' Опасен удар към вратата на Ботев, вратарят спасява.

8' Корнер - Ботев

10' Равностойни първи минути без чисти голови положения.

11' Жълт картон за Иво Казаков  (Ботев)

19' Остро центриране на Янков (Ботев), защитник избива пред Василев.

21' Слави Шопов (Ботев) стреля от фаул от средна дистанция, топката минава на метър от гредата.

23' Корнер за Ботев

25' Корнер за Черно море

27' Невероятен пропуск на Ботев! Иван Василев центрира към Иво Казаков, който засече от малкото наказателно поле, но в тялото на вратаря.

29' Корнер за Ботев

31' Корнер за Ботев

32' Мощен удар на Казаков от ъгъла на наказателното поле е отразен от вратаря.

34' Жълт картон за Благовест Данчев (Ботев)

35' След центриране от фаул се получи сериозно разбъркване пред вратата на Ботев, но в крайна сметка топката излезе в аут.

39' ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Атанас Янков стреля от 10 метра, вратарят докосна топката и тя се отклони от напречната греда.

41' Домакините изпълниха директно фаул от 22 метра, Усков лови.

44' Корнер за Ботев

45' Край на полувремето

46' НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

51' Удар към вратата на Ботев, Марио Усков спасява

52' Страхотна изява на Усков, който предотврати ситуация с останал очи в очи с него вратар.

53' Тодор Петков бе близо до феноменален гол, но ударът му от над 50 метра мина на метър над опразнената врата.

56' Корнер за Черно море

62' Корнер за Черно море

66' Опасна атака за моряците отляво завърши с центриране, но никой от Черно море не засече кълбото.

68' Жълт картон за Тодор Петков (Ботев)

73' Удар на Благовест Данчев (Ботев) минава над вратата.

74' Корнер за Черно море

76' Жълт картон за Димитър Балинов (Ботев)

77' Янков (Ботев) центрира отдясно, Василев засече с глава, но покрай гредата.

82' Жълт картон за Черно море

83' Слави Шопов (Ботев) стреля от фаул, Дичевски избива.

87' ГООООЛ! Черно море откри резултата - 1:0! СЛЕД АТАКА ОТЛЯВО НАПАДАТЕЛ ЗАСЕЧЕ, УСКОВ СЕ НАМЕСИ ПО НАЙ-ДОБРИЯ НАЧИН И СПАСИ, НО ПРИ ПОСЛЕДВАЛАТА ДОБАВКА НА ВЕЛИСЛАВ ВАСИЛЕВ ПРАТИ ТОПКАТА В МРЕЖАТА.