Хебър изигра последен мач за тази година от турнира „Вамбос детска лига Пловдив". Набор 2009 играха с Чавдар (Пловдив). Първото полувреме завърши 0:1 за Чавдар с гол в 3-ата минута след грешка в защитата на хебърци. До края на първата част се игра само в половината на пловдивчани, но гредите попречиха топката да не влезе във вратата им.

През второто полувреме отново имаше натиск на момчетата от Пазарджик и след подаване от корнер Михаил Велевски, който предишния ден беше рожденик отбеляза с прекрасен прехвърлящ удар за 1:1. След това не добре изритана топка от вратаря на Чавдар и Николай Шенгаров пресече топката и от воле я вкара за да поведат „зелените" с 2:1. До крайното 3:1 се стигна, когато Иво Георгиев стреля, вратаря на чавдарци изби топката и Пепи Лазаров я вкара. Така 10-годишните хебърчета завършиха годината с победа. След мача треньора на Хебър Тони Кокошаров заяви пред репортер на Glas.bg: „Важно е, че децата имат израстване, последните 4 мача имаме 3 победи и 1 равенство. Целта ми е да се научат да играят футбол и да не се страхуват от противника, а да вярват в себе си".