Берое U19 отстъпи с 0:1 при гостуването си на Септември в последния си двубой от есенния полусезон в Елитната група. Двата тима обаче изиграха двуостър мач с атаки и от двата състава. За разлика от предишния си двубой срещу Славия този път момчетата на Слави Жеков стояха добре групирани.

Единственото попадение за домакините падна през първото полувреме след центриране от фланга и гол с глава. След почивката "зелено-белите" направиха добри атаки и пропуснаха две чисти възможности за изравняване. Най-напред след хубав удар на Мартин Маринов топката се отби в гредата, при добавката Христо Иванов от непосредствена близост уцели вратаря на Септември. В последната минута хубав удар на Стоян Иванов мина до гредата. "За мен добър мач за нашият отбор. Но ако искаме да печелим мачове навън трябва да се реализират такива положения и да подобрим играта при центриранията. Добър мач и съм доволен че до краят търсихме гола!", заяви след срещата наставникът на Берое U19 Слави Жеков. Тимът приключва есенния полусезон с 27 точки, 8 победи, 3 равенства и 4 поражения.