Берое U17 отстъпи с 0:2 на Левски в среща от 11-я кръг на Елитната група. Двубоят, игран на изкуствения терен на стадион „Георги Аспарухов” се превърна в истински кошмар за момчетата на Атанас Рибарски. Малко след средата на първото полувреме „зелено-белите” извършиха принудителна смяна след като централният защитник Виктор Ангелов бе откаран с линейката в „Пирогов” заради тежко счупване на ръката. Домакините пък поведоха в резултата в 30-та минута след дузпа отсъдена за игра с ръка на защитник на „Берое”.
КЛАСИРАНЕ, ПРОГРАМА и РЕЗУЛТАТИ от Елитната до 17г. можете да следите на glastv.glas.bg

Решението на рефера обаче бе доста спорно и живото излъчване на срещата от страна на домакините не убеди, че наказателен удар действително трябва да бъде отсъден. Старозагорци доиграха мача с 10 души след като в 74-та минута Христо Пенев получи втори жълт и червен картон. В ситуацията, след която именно играчът на Берое остана по-дълго време на земята и се наложи намеса и на лекарския екип, обаче останаха съмнения дали нападателя на старозагорци изобщо извършва нарушение спрямо съперника или по-скоро става дума за спорна топка. Въпреки това играчите на Атанас Рибарски имаха своите възможности за попадение. В 79-та минута те удариха и греда, а след това на два пъти принудиха вратаря на Левски да демонстрира умения и да избива топката в ъглов удар. В следващия кръг Берое посреща Сокол (Марково), мачът е на 14 ноември от 14.00 часа на спортна база „Берое”.