Ботев надделя с 2:0 над Спартак във втория кръг за Купата на БФС, Зона Пловдив при набор 2001.

Срещата започна отлично за Ботев, като още в 4' те откриха резултата.  След центриране отдясно Димитър Пройчев засече с глава и даде аванс на "канарчетата". Ботев продължи да бъде по-настоятелния тим и след попадението и владеше инициативата. Спартак от своя страна се защитаваше добре и не противника да достигне до сериозни опасности пред вратата им.

През втората част "жълто-черните" продължаваха упорито да търсят втори гол, но без успех пон в началните минути. В 69' Станислав Работов можеше да удвои с ефектно изпълнение след центриране на Димитър Тонев, но вратарят на "гладиаторите" изби в корнер. Все пак в самия край на мача влезлият като резерва Слави Шопов резлизира директно от пряк свободен удар - 2:0.

Така Ботев е един от представителите на Зона Пловдив в Купата на БФС. Спартак пък ще има право на "поправителен", като ще се изправи срещу Сокол ан 26.09.