Берое U16 завърши 0:0 с Черно море в контролна среща, играна по-рано днес във Варна. Първото полувреме на срещата предложи доста грешки от страна и на двата отбора, играта беше бавна и безидейна. След почивката обаче играчите на Берое промениха коренно игровото си поведение, започнаха да се движат по-бързо, да отиграват топката на време и по-точно. В резултат на това старозагорци създадоха поредица от добри възможности за гол, но не успяха да се възползват. В края на срещата тимът дори можеше и да отстъпи на домакините, но резултата все пак остана непроменен.
"Общо взето много добро второ полувреме, но слабо първо, отборът показва че има потенциал и е способен да надиграва силни съперници. За съжаление все още не показва постоянство, така че това следваща крачка, към която трябва да се насочат всички играчи", заяви след срещата наставникът на Берое U16 Сидер Димитров.