Сокол (Марково) U17 загуби с 0:1 от Берое U17  в контрола, играна вчера сутринта в Стара Загора. Проверката бе първа и за двата тима от предсезонните им подготовки. Това е и първата среща на треньора Даниел Спасов начело на "соколите".

През първата част играта бе равностойна, като домакините владееха повече топката. Логично по-добрите възможности бяха в полза на старозагорци, но до гол не се стигна.

След паузата и двамата треньори смениха напълно съставите си. Берое отново бе по-активния тим и това се увенча с успех в средата на втората част, когато Стив Алдо реализира. Въпреки по-добрите си положения пред вратата на съперника "зелените" не удвоиха преднината си, но и Сокол не успя да изравни.