Вече работи автоматизираната система за служебно прекратяване на регистрацията на колите, които не са пререгистринаи от новите си собственици в Пътна полиция, съобщават от МВР. Това е предвидено с промените в закона за движение по пътищата от края на 2017 г., но сега вече е инсталиран и софтуера, за да действа системата. Ако си купите кола и не я пререгистрирате в КАТ в срок от 1 месец дължите административна глоба от 200 лв. След втория месец возилото се отписва служебно. Ако шофьор бъде хванат да кара такава кола, той носи наказателна отговорност и може да бъде осъден с наказание до 1 г. затвор и глоба 500 лв. Автоматичната дерегистрация на автомобилите е възможна след като на 6 март заработи и връзката на МВР с Нотариалната камара. Така се осигурява получаване на информация за договора за прехвърляне собствеността на колите веднага след неговото сключване.
КАТ вече отписва автоматично колите, които не са пререгистрирани в срок
Шофьор, който е заловен да управлява нерегистрирана кола носи наказателна отговорност
Jun 15, 2018, 3:00 AM
1
799