Националният отбор на България за юноши до 18 г. завърши при 1:1 с Грузия U18 в първата от двете контроли между двата отбора, която се проведе на Националната футболна база „Бояна“.  Бабунадзе даде аванс на гостите в 12-та минута, а Преслав Боруков оформи крайното 1:1 в 72-та минута.

Първо полувреме

Националите стигнаха първи до голово положение три минути след първия съдийски сигнал. Нападателят на „Черно море“ Мартин Минчев проби отдясно, преодоля няколко съперници и стреля от малък ъгъл, но встрани от вратата.

Гостите откриха резултата в 12-та минута, когато Тамази Бабунадзе засече центриране отдясно и с премерен удар по диагонала отблизо преодоля стража Дамянов.

В 16-та минута отново Минчев пробва да реализира, този път с удар извън наказателното поле, но топката мина на сантиметри покрай лявата греда на вратата, пазена от Булискерия.

В заключителните минути на първата част и Преслав Боруков опита да изненада стража на гостите, но не намери целта.

Второ полувреме

В 61-та минута Валентин Антон се озова на стрелкова позиция след самостоятелен пробив, но ударът му мина над вратата.

Националите изравниха резултата в 72-та минута. Минчев проби отляво и стреля по диагонала, стражът изби, но Боруков бе точен при добавката и отблизо отбеляза за 1:1.

Малко по-късно възпитаниците на Ангел Стойков можеха да осъществят пълен обрат, след като Антов изведе Иво Димитров зад гърба на грузинската отбрана, нo той стреля неточно.

"Изключително съм доволен, че имаме възможността да играем такива мачове и да следим по-голям кръг от състезатели. Играчите не са в оптимална форма, а голяма част от тях са пуснати в почивка. Въпреки това, момчетата вложиха максимални усилия. В четвъртък ни предстои още един двубой срещу тима на Грузия, който е сериозен и класен противник. Надявам се, че ще успеем да сглобим добър отбор и да продължим традицията, за да се класираме най-малко на Елитен кръг. Следващият ни подготвителен лагер ще се проведе през месец септември в Германия, където отново ще имаме възможност да изиграем наколко приятелски срещи. През октомври ни предстоят по две контроли срещу Кипър и Азербайджан, а през ноември влизаме за квалификации. Програмата ни е направена много добре и трябва да се възползваме максимално", заяви селекционерът Ангел Стойков.

Следващата контрола между двата отбора ще се проведе на 7 юни, четвъртък от 11:00 часа на Националната футболна база „Бояна“.

България U18: Дамян Дамянов, Виктор Попов (87-Методи Стефанов), Тихомир Димитров, Мартин Дичев (58-Димитър Митев), Георги Вълчев (46-Слави Косов), Валентин Антов, Мартин Минчев (75-Иво Димитров), Емануил Личев, Преслав Боруков – к., Доменик Янков (46-Филип Ангелов), Денислав Станчев (46-Иван Тренчев)

Селекционер: Ангел Стойков

Грузия U18: Булискерия, Капанадзе, Басария, Джинджолава, Габиташвили, Дартсмелия – к., Иваниадзе, Пацация, Гулиашвили, Бабунадзе, Кхаратшелия

Селекционер: Георге Микадзе