Локомотив разби Марек с 5:0 в последния кръг на Елитната юношеска група до 19 години. По този начин “черно-белите” завършиха сезона с впечатляваща серия - 7 победи и 3 равенства в десет мача.

Двубоят стартира с равностойни минути, като домакините имаха лек превес. В 13’ пловдивчани стигнаха до отлична възможност за гол. Николай Кехайов центрира остро отдясно, но Октай Юсеин стреля над напречната греда от два метра. Три минути по-късно Стоимен Тотков също можеше да открие, ударът му с глава под гредата обаче бе отразен. В 22’ голът за домакините все пак бе факт. Петър Шопов получи по десния фланг и оказал се сам срещу вратаря реализира с удар по земя. Само минута по-късно преднината на Локо бе удвоена. Дани Чаушев изведе с пета Октай Юсеин, който не остави шанс на стража на Марек - 2:0. В 32’ домакините получиха след нарушение срещу Николай Кехайов. Зад топката застана Даниел Чаушев, който реализира хладнокръвно.До края на частта пловдивчани бяха близо до четвърти гол, но намеси на вратаря на гостите оставиха резултатът непроменен.

След почивката Локомотив отново контролираше играта. В 52’ Кехайов намери по много добър Шопов в наказателното поле, но оставен абсолютно сам крилото стреля право в стража от три метра. Десет минути по-късно последва втори пореден фрапантен пропуск. Шопов проби отдясно, центрира в малкото наказателно поле, а Юсеин не намери рамката на вратата. Минута по-късно обаче влезлият като резерва Михаел Камберов вкара с първото си докосване - 4:0. В 67’ бе отсъдена втора дузпа в полза на Локо. Този път зад коженото кълбо застана стражът на пловдивчани Венцислав Янков, като и той не пропусна да отбележи. След попадението “смърфовете” намалиха оборотите, но отново имаха инициативата. В 79’ Марек имаше шанс да отбележи почетен гол. Симеон Петров преодоля двама бранители на Локо, но изстрелът му от близка дистанция премина на сантиметри от страничната греда. Малко преди края на срещата Октай Юсеин пропусна да вкара шесто попадние за домакините. Нападателят получи пас отляво, ударът му обаче не намери целта.