Локомотив отстъпи с  0:3 на Черно море в предпоследния кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на стадион "Корабостроител" във Варна.За "смърфовете" участие не взеха основните играчи Мартин Паскалев и Филип Колев, които бяха в групата на тима до 19 години.

Първата част бе равностойна и попадения липсваха, като домакините имаха превес.За пловдивчани Петър Петров имаше добра възжможност да реализира след центриране от фаул, но ударът му не намери рамката на вратата.

След почивката варненци се развихриха, а "черно-белите" не се противопоставиха по никакъв начин и логично допуснаха да изостанат в резултата. "Моряците" отбелязаха три безответни гола, като имаха възможност дори да напрвавят предината си още по-изразителна, но до там не се стигна.

В последния кръг Локомотив се изправя срещу Лудогорец на Лаута.