Отборът на България, завърши участието си в турнира на талантите на УЕФА в Литва без загуба. Днес лъвовете се изправиха в последния си мач срещу лидера в класирането Исландия и завършиха 1:1 в редовното време. Двата отбора се захапаха здраво още от първата минута, но до почивката попадения не паднаха. През второто полувреме българите стояха по-добре на терена и контролираха изцяло играта, като почти всяко тяхно нападение водеше до опасност пред вратата на съперника. Противно на логиката обаче исландците поведоха в резултата с гол на Бяртур Баркарсон. В 72-та минута Казаков разтресе гредата на вратата, пазена от Хелгасон, а малко след това Мартин Петков пропусна да реализира с глава. В заключителните минути на мача националите останаха с 10 души на терена, след като Стефан Стефанов получи червен картон. Въпреки това, „лъвовете“ проявиха характер и успяха да изравнят чрез Венцислав Богданов, който бе точен за крайното 1:1.

Така за трети път от 3 мача трикольорите трябваше да решават крайният изход на мачовете си с дузпи. При изпълненията от бялата точка, нашите нямаха късмет и отстъпиха с 1:3. Единствено Християн Петров вкара при дузпите за трикольорите, а пропуски направиха Казаков, Костов и Атанасов. България завърши участието си в турнира с завоювани 4 точки. В предните два мача момчетата на Марчо Дафчев също завършиха редовните времена при резултат 1:1 (ВИЖ ТУК) с Литва и 1:1 с Естония (ВИЖ ТУК)

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ И КРАЙНО КЛАСИРАНЕ след изиграването на последния мач в турнира между Литва и Естония. Срещата е от 14:00 часа българско време!!!

Исландия със сигурност печели първото място с 8 точки в актива си.

Лагерът и контролите бяха част от подготовката на тима за Първия квалификационен кръг за ЕВРО 2019. В групата на нашия отбор са още тимовете на Австрия, Словения и Малта. Домакин на двубоите, които ще се проведат между 24-30 октомври, ще бъде Словения.

Първите два отбора от всяка група и четирите най-добре класирани трети тима ще продължат участието си в Елитния квалификационен кръг през март 2019 г.

Стартовият състав на България U16: Никола Виденов, Стефан Стефанов, Алекс Луканов, Християн Петров, Валентин Цветанов, Мартин Русев, Красимир Панчев, Стефан Попов, Емил Ценов, Станислав Шопов – к., Мартин Петков.

Резерви: Милко Баданов, Мартин Танасов, Преслав Папарков, Иво Казаков, Венцислав Богданов, Кристиян Атанасов, Богдан Костов, Георги Трифонов, Петър Георгиев

Селекционер: Марчо Дафчев

Исландия U16: Хелгасон, Храфкелсон, Хякмарсон, Гискасон, Арнарсон, И. Йохансон, Вакгейрсон, Д. Йохансон, Елертсон, Йонсон, Стефансон